Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Av Koruma ve Av Turizmi Faaliyetleri Çalıştayı Tamamlandı…

Nisan 12, 2019

Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğümüz tarafından 9- 11 Nisan 2019 tarihleri arasında “Av Koruma Faaliyetleri ve Av Turizmi Uygulama Stratejilerinin Belirlenmesi Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Bölge Müdürümüz Kerim GENÇOĞLU’nun açılış konuşması ile başlayan Çalıştayın ilk günü;  Av Koruma Faaliyetleri, AVBİS’ deki yeni düzenlemeler, Yeni Avlanma İzin Belgelerinin Düzenlenmesi, Av Koruma Faaliyetlerine dair örnek tutanaklar, Av Koruma Faaliyetleri sonrasındaki hukuki süreçler ve koruma faaliyetlerinde halka ilişkiler konularındaki sunumlar yapılmıştır.

Çalıştayın ikinci günü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Erdem İSMETOĞLU’nun Bölgemiz ölçeğinden başlayarak “Türkiye ve Dünya Genelindeki  Av Turizmi Uygulamaları” konusundaki değerlendirmeleriyle başladı.

Av turizmi mevzuatı, uygulamaları, av turizmi bilgi sistemi, Muğla İli av turizmi uygulamaları ve yöre ekonomisine katkıları, ülkemizdeki ve dünyadaki av turizmine dair sorunlar ve çözüm önerileri, bölgemizdeki av turizmi potansiyeli konularında  Davut POLAT, Muğla İl Şube Müdür vekili Metin YAZICI, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Dr. Hatice ULUSOY, TURSAB Avcılık İhtisas Komisyonu Üyesi Volkan GÖKPINAR, Muğla İlinde av turizmine katkıda bulunan firma temsilcilerinden Kürşat EKENLER ve Vedat ÇİÇEKÇİ tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Sunumlar sonrasında tüm katılımcıların görüş ve önerileri doğrultusunda Çalıştay Sonuç Raporu hazırlandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Erdem İSMETOĞLU'nun kapanış konuşmasını yaptığı Çalıştay sonunda; Çalıştayımıza katılımları ve katkıları ile destek veren, konusunda uzman konuklarımıza plaket takdim edildi.

Çalıştayın üçüncü günü "Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası"nın tanıtımı ile başlayarak, yaban keçisi gözlemi ve Köyceğiz Gölünde kuş gözlemine yönelik arazi çalışması yapılmıştır.