Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Av Koruma ve Av Turizmi Faaliyetleri Çalıştayı Başladı...

Nisan 10, 2019

Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğümüz tarafından Marmaris’te düzenlenen “Av Koruma Faaliyetleri ve Av Turizmi Uygulama Stratejilerinin Belirlenmesi Çalıştayı” başladı.

9- 11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan Çalıştay, Bölge Müdürümüz Kerim GENÇOĞLU’nun açılış konuşması ile başladı.  Açılışın ardından; Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hasan PAŞALI Bölge Müdürlüğümüzün avcılık faaliyetlerine ilişkin genel bir bilgilendirme yaptı. Sonrasında Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Yönetimi Dairesi Başkanlığı Çalışma Grubu Sorumluları; Sebati Nur AKBAŞ, Hakan AKDAĞ ve Teknisyen Sait KARAMAN Av Koruma Faaliyetleri ve AVBİS’ deki yeni düzenlemeler hakkında Bölge Müdürlüğümüz personelini bilgilendirdi.

Çalıştayın ilk günü öğleden sonraki oturumlarda da; Av Koruma Faaliyetlerinin hukuki açıdan değerlendirilmesine dair Cumhuriyet Savcısı Yılmaz AMİL ve Kurumumuz Avukatlarından Züleyha DEMİRAYAK DEMİRGÜNEŞ’in sunumları yer aldı. Günün sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Nihat Önder ÜNLÜ tarafından av koruma faaliyetleri sırasında sahada avcılarla doğru iletişim kurmaya yönelik sunum gerçekleştirildi.

Üç gün sürecek Çalıştayda Av Turizmi Faaliyetlerinin değerlendirilmesinin ardından “Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası”nda yaban hayatı gözlemine yönelik arazi çalışması yapılacaktır.