Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

2018 Yılında 101 Adet Avcı Eğitim Kursu Düzenlendi...

Mart 18, 2019

Avcı Eğitim Kursları; av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması için av kaynaklarımızı doğrudan kullanan avcı ve avcı adaylarının eğitilmesi ve başarılı olanların belgelendirilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Kurslar Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüklerinin koordinasyonunda Halk Eğitim Merkezleri iş birliği içerisinde yürütülmektedir.

Avcı Eğitimi ve Avcılık Belgesi Verilmesi Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik gereği en az 12 Kursiyerin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları halinde Avcı Eğitim Kursları açılmaktadır.

2018 yılında 4. Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanı içerisinde yer alan Manisa İlinde 46 adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 1307 avcı adayına sertifikaları verilmiştir. İzmir İlinde 17 adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 362 avcı adayına sertifikaları verilmiştir. Aydın İlinde 25 adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 550 avcı adayına sertifikaları verilmiştir. Muğla İlinde 13 adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 309 avcı adayına sertifikaları verilmiştir.

Bölge Müdürlüğümüz genelinde 101 adet Avcı Eğitim Kursu düzenlenmiş ve sınavlarda başarılı olan kursiyerlerden 2528 avcı adayına sertifikaları verilmiştir.