Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Uzun Devreli Revize Gelişme Planı Yapımı 2.İlgi Grupları Toplantısı Yapıldı...

Ekim 24, 2018

4. Bölge Müdürlüğü sınırlarındaki Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürlüğünün günümüzdeki değişen ve gelişen ihtiyaçlarını gerek hukuki, gerek bilimsel, gerekse sosyal açıdan karşılayacak olan Revize Uzun Devreli Gelişme Planı Yapımı 2. İlgi Grupları Toplantısı Aydın Şube Müdürlüğünün toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Tarım ve Orman Bakanlığı 4.Bölge Müdür Yardımcısı M. İbrahim ÇOLAK ile ilgili kurum, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda ilgili kurum ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile yöre halkının talepleri ve görüşleri dinlendi. Toplantıda yeni yapılacak Revize Uzun Devreli Gelişme Planı’nda yer alması istenen talepler ve arazi çalışmalarından elde edilen veriler, koruma-kullanma dengesi ve sürdürülebilirlik çerçevesinde madde madde ele alınarak, müzakere edildi.