Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Küçük Şeyler Anaokulu’nda Okul Öncesi Çocukları İçin Kuşlar ve Kuş Gözlemciliği Konusunda Eğitim Programı Düzenlendi…

Ekim 15, 2018

Bakanlığımızın 2017-2021 Dönemi Stratejik Planında yer alan gaye ve hedefler doğrultusunda okullarda tabiat eğitimleri düzenlenmektedir. Bu doğrultuda 08.10.2018 tarihinde Küçük Şeyler Anaokulu’nda okul öncesi çocukları için kuşlar ve kuş gözlemciliği temasında eğitim programı düzenlenmiştir.

Çocuklarda kuş çeşitliliği ve kuş gözlemciliği konularında kazanım sağlanması için düzenlenen eğitimde Manisa İl Şube Müdürlüğümüz personellerinden Şehir Plancısı Dr. Hasibe KÖRBALTA, Veteriner Hekim Engin BAHÇECİ ve Bölge Müdürlüğümüz Av ve Yaban Hayatı Şubesi’nden Hakan KÖRBALTA çocuklarda farkındalık yaratan sunumlar gerçekleştirmiştir.

Eğitimde, kuşların tanınması, ayırt edilmesi ve tedavilerinin gerçekleştirilmesi hakkında yapılan sunumların ardından küçük bir kuş gözlemleme etkinliği düzenlenmiştir. Çocukların ilk defa bir teleskop ve dürbüne dokunarak bu araçlarla yerleştirilen bir keklik tahnitini gözlemlemeleri büyük heyecan yaratırken, çocukluk çağında böyle bir eğitim almaları hem doğa sevgisine katkıda bulunmuş hem de kullanılan araç ve gereçlerle çocuklarda ilgi ve merak uyandırılmıştır.