Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

“Hayvanları Koruma Derneklerine Köpek Evi, Kedi Evi, Kuş Evi, Beslenme Odakları ve Mama ve Su Kapları Dağıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi…

Ağustos 10, 2018


Manisa İlimizde 10.08.2018 tarihinde, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin katılımıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar IV. Bölge Müdürlüğünce “Hayvanları Koruma Derneklerine Köpek Evi, Kedi Evi, Kuş Evi, Beslenme Odakları ve Mama Ve Su Kapları Dağıtımı ”  etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Bölge Müdürümüz Sayın Kerim GENÇOĞLU’nun açılış konuşması ile başlayan etkinliğe Manisa Valisi, Manisa Milletvekilleri, Resmi Kurum Temsilcileri, Hayvan Koruma Dernekleri, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri, Hayvan severler katılmıştır.

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ yaptıkları konuşmalarında; “hayvan haklarının korunması konusunda Bakanlığımızca gerekli çalışmalara ivedilikle başlandığını ve hayvanlara kötü muamele eden kişi ve kurumlara gerekli yaptırımların hızlı bir şekilde uygulanacağını belirtti”.

Etkinlik kapsamında, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından, Manisa İlimizde sahipsiz hayvanlar konusunda başarılı çalışmalarda bulunan derneklere, yerel hayvan koruma görevlilerine ve hayvan severlere teşekkür belgesi verilmiştir.

Sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla Manisa İl Şube Müdürlüğünce yaptırılan 60 adet kedi evi, 30 adet köpek evi, 500 adet mama ve su kabı, 5 adet beslenme odağı ve 15 adet kuş evinin hayvanların korunması konusunda faaliyet yürüten derneklere, yerel hayvan koruma görevlilerine ve hayvan severlere dağıtımı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından gerçekleştirilmiştir.