Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Manisa’da Doğa Eğitimi 2...

Temmuz 20, 2018

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı çerçevesinde, Manisa Celal BAYAR Üniversitesi tarafından düzenlenen doğa eğitiminin temel hedefi, katılımcılara doğa ve çevre konularında kalıcı bilgi birikimi sağlayarak, sonraki nesillere aktarabilecek vizyon kazandırmaktır. Özellikle doğal ortamlarda gerçekleştirilmesi planlanan uygulamalı ve kursiyer merkezli eğitim programı ile doğa temelli düşünme, sorun çözme, analiz etme ve vizyon kazanma yetilerine sahip olmaları amaçlanmaktadır. Planlanan eğitimin tamamlanmasından sonra katılımcıların kazandıkları birikimleri yaygın etki ile çevresine aktarması projenin temel hedeflerindendir.

Konu uzmanları, öğretmenler ve öğrenciler gibi ilgi gruplarının doğal ortamlarda bir araya gelmesi sağlanarak, disiplinler arası düşünme, analiz etme ve sorun çözme becerilerini geliştirmesinin hedeflendiği programın 3.gününde Prof. Dr. Yasin ALTAN, Prof. Dr. Gülendam TÜMEN, Prof. Dr. Emin UĞURLU, Doç Dr. Ersin MİNARECİ, Dr. Behlül GÜLER ve 32 katılımcı, Bölge Müdür Yardımcımız M.İbrahim ÇOLAK eşliğinde Spil Dağı Milli Parkı’nı ziyaret ettiler.

Spil Dağı Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezinde yapılan bilgilendirme sonrası, Milli Park gezilerek, flora, fauna, doğa yürüyüşleri, doğa fotoğrafçılığı konularında bilgiler verilmiş, katılımcılara, Bakanlığımıza ait tanıtım ürünleri, ziyaret anısı olarak hediye edilmiştir.