Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

İzmir Kuş Cenneti Öğrencileri Ağırladı...

Mart 12, 2018

Gediz Deltası’nda eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında pek çok ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim ve tanıtım hizmeti sunulmaktadır.

Bu kapsamda; Karşıyaka İlçesinde bulunan ERASLAN Okulu 5.ve 7.sınıf öğrencileri Gediz Deltasını ziyaret etti. Öğrencilere İzmir Kuş Cenneti’nde Şube Müdürlüğümüzce Sulak Alanların Önemi ve Gediz Deltasını tanıtan sunum yapıldı ve Delta turu düzenlendi.

Ülkemizin 14 Ramsar Alanında biri olan ve özellikle su kuşları tür çeşitliliği ve popülasyonu açısından değerli olan Gediz Deltası’nın tanıtımı yapılmış, geleceğin büyükleri olacak öğrencilere doğa, hayvan sevgisi ve duyarlılığı açısından faydalı olunmuştur.

Program kapsamında; Şube Müdürlüğümüz teknik personelinden Peyzaj Mimarı Elif KARABULUT tarafından öğrencilere biyolojik çeşitlilik, biyolojik çeşitliliğin önemi, sulak alanlar, sulak alanların önemi, Gediz Deltası (İzmir Kuş Cenneti) biyoçeşitliliği, Kuş Cenneti kuşları hakkında sunum yapıldı. Daha sonra öğrencilere deltada tur düzenlendi ve kuş gözlemi yapılarak, İzmir Kuş Cenneti’nin doğal yaşam ortamı tanıtıldı.