Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

İzmir’de Avcı Eğitimi Kursları Devam Ediyor...

Mart 12, 2018

İzmir Şube Müdürlüğümüz personelleri tarafından verilen Avcı Eğitimi kursları tüm hızıyla devam etmektedir. 2018 yılının Dördüncü Avcı eğitim kursu 05 Mart - 13 Mart 2018 tarihleri arasında İzmir İli Dikili İlçesi’nde, Dikili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile avcı adaylarına 32 saat süre ile 39 kişilik sınıf oluşturularak başlandı ve devam etmektedir. İzmir Şube Müdürlüğümüz yılın ikinci avcı eğitimi kursu Bergama İlçesi’nde 43 avcı adayına, Üçüncü avcı eğitimi kursu Karaburun İlçesi’nde 18 avcı adayına, 32 saat süreli kurslar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir.

Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında “Halk Eğitim Merkezleri eliyle Avcı Eğitimi Kursları” düzenlemeye yönelik esas ve usullerine göre imzalanmış İş birliği Protokolü kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleriyle Avcı Eğitimi Kursu düzenlenme iş ve işlemlerine devam edilecektir.

Avcı olmak isteyen adayların talepleri devam etmekte olup, talepler doğrultusunda İlçelerimizdeki talep durumuna göre (12 ile 40) kişilik sınıf gurubu oluştuğunda Avcı Eğitimi kursları açılmaktadır.

İzmir Şube Müdürlüğümüzce, İş birliği Protokolü çerçevesinde sırasıyla Karaburun ilçesi ve Urla İlçesi Halk Eğitim Merkezlerinde Avcı eğitim kursları açılacaktır. Bu kurslar sonucundaki sınavlarda başarılı olanlara “ Avcı Eğitimi Kurs Bitirme Belgesi “ verilecektir.