Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

İzmir’de Çalıştay Hazırlıkları Tamamlandı...

Mart 12, 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 4-6 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen II. Orman ve Su Şurası Kararları Bakanlık Makamının Doğa Koruma ve Biyolojik Çeşitlilik Kararları altında yer alan 16. Karar gereği Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 30-31 Mart 2018 tarihlerinde Antalya İlinde ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin de katılacağı “Kayıt Dışı Avcılığın Önlenmesi, Genel ve Devlet Avlaklarının Yönetimi, Av Silahlarının Ruhsatlandırılması ve Av Turizmi” konulu Çalıştay düzenlenecektir.

İzmir Şube Müdürlüğümüz;  düzenlenecek çalıştay için Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda hazırlık çalışmaları yapmıştır. Bu kapsamda ilimizde bulunan avcılık dernekleri ile çalıştay konuları ile ilgili toplantı düzenlenmiş, kayıt dışı avcılığın önlenmesi adına av korumada yetkili olan birimler ve bu birimler arasında koordinasyonun sağlanması, Avbis uygulamaları ile kota ve kısıtlar, av silahlarının ruhsatlandırılması, av hayvanı üretimi ile tabiatın desteklenmesi ve av turizmi ile alakalı konularda dernek temsilcileriyle yapılan fikir alışverişleri, görüş ve değerlendirmeler sonucu alınan karar ve öneriler bir rapora bağlanmıştır.

Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda ilimizde en çok avlanma izin kartı satan dernek olan Şahin Avcılar ve Atıcılar Derneği temsilcisi ve merkezi ilimizde bulunan Ege Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonu temsilcisi Antalya’da düzenlenecek olan çalıştaya katılması için Şube Müdürlüğümüzce görevlendirilecektir.