Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Manisa’da Sokak Hayvanlarına Dikkat Çekildi…

Şubat 12, 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4.Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğünce, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bu kanuna dayanan yönetmelik kapsamında, hayvanların rahat yaşamalarını, hayvanlara iyi davranılmasını temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmaları ile her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak ve farkındalık oluşturmak maksadıyla gerekli çalışmalar devam ediyor.

Manisa’da hayvan severlerle birlikte hareket ederek, sokak hayvanları ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar düzenleyen Manisa İl Şube Müdürlüğü, şimdi de Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Özel Halk Otobüslerine bilgilendirici broşürler asıyor.

Vatandaşların sokak hayvanları konusunda bilgilendirilmesi noktasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ile çalışma yaptıklarını belirten İl Şube Müdürü Uğur BAYİL “ 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğümüz, sivil toplum örgütleri Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde çalışılmaktadır. “Onlar bize emanet” kampanyası ile ilgili İl Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan afiş ve broşürler Özel Halk Otobüslerine ve tüm il geneline dağıtılmış olup Hazırladığımız broşürleri Özel Halk Otobüslerine asıyoruz ve vatandaşlarımızın belli konularda bilgilendirilmesini sağlayacağız. Hazırladığımız broşürlerde kısırlaştırmanın önemi, sokak hayvanlarına karşı nasıl davranılması gerektiği, beslenme odak noktaları ile kış aylarında sokak hayvanları için dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirici konular yer alıyor. Vatandaşlarımıza da verecekleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Daha da güzel çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.