Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

İzmir’de İlgili Derneklerle Av Sezonunu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı...

Şubat 12, 2018

Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir İl Şube Müdürü Hayati Binboğa başkanlığında gerçekleştirilen toplantı İzmir Avcılık Dernekleri Yetkilileri ile yapıldı.

Şube Müdürlüğü Mühendislerinin de katıldığı toplantıda; avlaklarda zehir kullanımını engellemek, ruhsatsız av tüfeklerinin kayıt altına alınmaları, koruma ve kontrollerde denetim için avcı dernekleriyle destek alınması hususunda yapılabilecekler ve avcılık vize işlemlerinin kolaylaştırılması gibi konular ele alındı.

İzmir genelinde çalışmalarını yürüten avcılık ve atıcılık dernekleriyle rutin olarak av sezonu sonunda İzmir İl Şube Müdürlüğü her yıl toplantılar yapmaktadır. Sezon değerlendirmesi, mevcut sorunların ortaya konulması ve çözümü için önerilen fikirlerin değerlendirilmesini içeren toplantıda Merkez Av Komisyonu Kararları ile ilgili konular görüşülüp, Avlak Yönetim Bilgi Sistemi (AVBİS) hakkında bilgiler verilmektedir.

İzmir İl Şube Müdürlüğünce koordine edilen toplantılara katılım sağlayamayan diğer dernekler ile de toplantılar süreci tamamlanacaktır.