Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Horoz Dövüşüne Gece Baskını...

Ocak 09, 2018

Ülkemizde kumar oynatanların başlıca uğraşı kaynaklarından olan horoz dövüşleri, para hırsı ile hayvanların ölümüne veya sakat kalmalarına neden olmaktadır. Tamamen içgüdüleri ile hareket eden Köpek ve Horozları maddi çıkarları gereği dövüştürenlere Şube Müdürlüğümüz ve Aydın İl Emniyet Müdürlüğü göz açtırmadı.

Geçtiğimiz hafta sonu akşam saat 20:00 sularında İncirliova ilçesinde bir meskene yapılan baskında aralarında horoz dövüşü organizatörlerinin de bulunduğu 294 kişi göz altına alındı. Yapılan incelemede tamamen horoz dövüşü için dizayn edilmiş ringler ve tribünlerin bulunduğu bölümde 26 hint horozu muhafaza altına alınmıştır. Muhafaza altına alınan horozlar İncirliova Kaymakamlığının Mülkiyeti Kamuya Geçirme Kararı ile sahiplerinden alınarak koruma altına alınmıştır.

Gözaltına alınan kişilerin sorguları yasadışı kumar oynatmaktan Aydın İl Emniyet Müdürlüğünde devam etmekte olup Şube Müdürlüğümüzün görev alanında olan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği ilgililere toplam 81.900,00 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.

Hayvanların hayatını hiçe sayan bu dövüşlerin tamamen ortadan kaldırılabilmesi için vatandaşlarımızın herhangi bir şüphelerinde Şube Müdürlüğümüze yapılacak her ihbar titizlikle incelenip sonuca ulaştırılacaktır.