Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Yavru Köpekler Yeni Sahiplerini Bekliyor...

Aralık 21, 2017

İzmir ilinde zor koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan sahipsiz hayvanlara Bölge Müdürlüğümüz tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyeleri ile birlikte müdahale edildi. 22. Dönem İzmir milletvekillerinden Serpil YILDIZ’ın katkılarıyla belirlenen bölgedeki tarlalara, bir süredir toplu olarak köpeklerin bırakıldığı öğrenildi.

Çok sayıda köpeğin olduğu belirlenen arazide Bölge Müdürlüğümüz koordinasyonunda gerçekleştirilen, Serpil YILDIZ’ın da katılımı ile yapılan ilk çalışmada 13 (on üç) yavru köpek alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesine ait Seyrek Geçici Hayvan Bakımevine rehabilitasyon amacıyla bırakıldı.
Bölgede bulunan çok sayıda yavrulu dişi köpeğin bir an önce alınarak kısırlaştırma ve rehabilitasyon çalışmalarının yapılması konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi ile çalışmalar devam ettirilecektir.

Ayrıca yavru köpeklerin bir an önce uygun yuvalar bulunarak sahiplendirilmeleri için Bölge Müdürlüğümüz, Belediyeler ve hayvanseverler tarafından faaliyetler başlatılmıştır.