Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Marmaris Milli Parkı Fotomaratonu Sona Erdi...

Haziran 07, 2017

26-28 Mayıs tarihleri arasında “Marmaris Milli Parkında Bahar” temalı Marmaris Milli Parkı Fotomaratonu sona erdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, IV. Bölge Müdürlüğü, Marmaris Milli Park Müdürlüğünce düzenlenen Fotomaraton, MARFOT ve TFSF’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.

“Marmaris Milli Parkında Bahar” temalı 46 fotoğrafçının katıldığı ve 160 fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada, Marmaris Milli Parkı’nın doğal, estetik değerlerinin farklı bakış açısı ile sanatsal olarak ortaya konulması ve Marmaris Milli Parkı’nın endemik türlerine, flora-fauna, tüm kaynak değerlerine dikkat çekilmesi ve fotoğrafçı bakış açısıyla görsellerinin tespit edilerek tanıtımının yapılması amaçlanmıştır.

Jüri Üyeleri’nin 160 adet fotoğrafı özenle değerlendirmeleri sonucunda birinciliği Mustafa ÇALHAN, ikinciliği Erdinç TABANCALI, üçüncülüğü ise Mustafa ÜNAL elde ederken, Eser PAŞA, Murat İLHAN, Mustafa ÇALHAN, Wiltrud KİP Mansiyon ödülüne, Ahmet Gökhan YERLİKAYA sığla özel ödülüne, Ali ASLAN, Ahmet Gökhan YERLİKAYA (2 adet), Aydın DURU, Burhan KAÇAR (3 adet), Celal ERDEM, Cuma YURTSEVEN, Deniz AYDEMİR, Deniz YILMAZ (2 adet), Erdinç TABANCALI(2 adet), İlker Yasin GÜL, Mehmet ÖZ, Mustafa ÇALHAN, Mustafa ÜNAL, Osman KARACA, Recep KANAT sergileme ödülüne, layık görüldü.

Yarışmada, birinciye 2.000TL, ikinciye 1.500TL, üçüncüye 1.000TL, Mansiyon ödülü kazananlara 500’er TL, Sığla Özel ödülünü kazanana 500TL. ve Sergileme ödülü kazananlara 200’erTL. Para ödülü verildi.